Utrata lojalności

Utracone ideały, brutalny świat, cierpienie i miłość w jednym splocie akcji… “Złamana lojalność” to książka, która chce udowodnić, że lojalnym należy być wyłącznie wobec siebie, nie można liczyć nawet na najbliższych. Rodzice często nie wywiązują się z ról opiekunów, które mieli pełnić w życiu dziecka. Bezpieczna przystań nie istnieje. Czy tak jednak jest? Czy mimo wszystko najbardziej twarda i niewzruszona osoba nie ugina się czasem w imię namiętności?

Fabuła

Główny bohater – Fabiano Scuderi – od najmłodszych lat był wychowywany na consigliere w chicagowskim oddziale. Miał przejąć zadanie wykonywane przez ojca, ale los zdecydował inaczej. W wieku czternastu lat, skazany na śmierć, musiał samodzielnie walczyć o swoje życie. Po spotkaniu Remo Falcome mafijny świat zastąpił mu rodzinę, ale była to więź wymagająca wielu poświęceń, potu i łez od chłopaka.  Na szacunek i przynależność musiał zasłużyć. Walczył w klatce i stał się osobą, której należało się bać. Z delikatnego, wrażliwego, skrzywdzonego dziecka przemienił się w silnego i budzącego postrach dorosłego mężczyznę. Jednak nie wszystkie uczucia stały się mu obce, co odkrył, poznając Leone. Dziewczyna zdawała się być jego przeciwieństwem. Pragnęła zwyczajnego życia, którego nigdy nie miała. Szczególnie okres dzieciństwa był dla niej trudny. Żyła z matką narkomanką, jej funkcjonowanie przypominało największy koszmar jaki można sobie wyobrazić. Poznanie mężczyzny, który nie przystaje do kanonu opoki na życie, zmienia u niej wszystko, stawia przed trudnymi wyborami… Jak potoczą się losy kochanków? Czy mimo trudnej przeszłości uda im się wyjść na prostą i osiągnąć upragnione spokój i szczęście?

Dla kogo?

Dla czytelnika szukającego romansu z wartką akcją, a nie opowieści dla pensjonarek. Książka oferuje więcej niż tylko historię miłości i namiętności. Autorka potrafi nakreślić ciekawe i wielowymiarowe postaci, budować napięcie w trakcie przebiegu akcji i utrzymać je do ostatnich wersów. Całość fabuły jest spójna, dobrze zbudowana, przemyślana, a przez to łatwa i przyjemna dla każdego. 

O autorce

Cora Reilly tworzy książki o charakterze obyczajowym. Jest autorką “Fragile Longing”, “Złączeni miłością”, “Bound by Blood”, “Słodka Pokusa”, “Złączeni przeszłością” oraz wielu innych publikacji. Obecnie pisze głównie romanse, ale w jej wcześniejszym portfolio odnajdujemy też tradycyjnie powieści dla młodzieży. Jej prace są wysoko oceniane przez czytelników. Jest z wykształcenia prawniczką. Na stałe mieszka w Niemczech, choć jest pasjonatką podróży.